Na stadionie Estadio Benito Villamarín dnia 2024-02-25 15:15 miał miejsce mecz pomiędzy Real Betis i Athletic Club: 3-1

Wczorajszy mecz pomiędzy Real Betis i Athletic Club w ramach 26. kolejki La Liga dostarczył kibicom wiele emocji. Spotkanie, które odbyło się na Estadio Benito Villamarín, zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Real Betis potwierdził swoją dominację nad rywalem, prowadząc już 2-1 na przerwę i utrzymując kontrolę nad grą do samego końca.

Relacja z meczu:

Zapraszam Państwa na emocjonującą podróż na Estadio Benito Villamarín, gdzie Real Betis podejmował Athletic Club w walce o kolejne punkty w La Liga. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się nerwowo, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Już w 13. minucie Chimy Ávila z Real Betis otworzył wynik meczu, wykorzystując świetne podanie Williana José. Gospodarze prowadzili 1-0, co tylko podgrzało atmosferę na trybunach.

Real Betis kontynuował swoją ofensywę, a w 38. minucie to Yuri podwyższył prowadzenie dla drużyny z Sewilli. Jednak tuż przed przerwą Athletic Club odpowiedział, a Gorka Guruzeta zdobył bramkę na 2-1, dając gościom nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Druga połowa to dalsza walka obu zespołów o kontrolę nad boiskiem. W 67. minucie Real Betis ponownie trafił do siatki, tym razem to J. Cardoso popisał się skuteczną akcją, asystując N. Fekir. Gospodarze prowadzili 3-1, a kibice oszaleli z radości na trybunach.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, arbiter musiał rozdać kilka żółtych kartek. Chimy Ávila z Real Betis został ukarany w 30. minucie, a po stronie Athletic Club kartki otrzymali Yuri Berchiche, Nico Williams, Álex Berenguer, Daniel Vivian oraz Imanol García de Albéniz.

Na 10 minut przed końcem emocji dołożył Nico Williams z Athletic Club, który otrzymał czerwoną kartkę. Mimo starań gości, Real Betis utrzymał prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

Po tym zwycięstwie, Real Betis ma przed sobą trudne starcia z Atletico Madrid, Villarrealem i Rayo Vallecano, natomiast Athletic Club zmierzy się z Atletico Madrid, Barceloną i Las Palmas. Kibice obu drużyn mogą być dumni z zaangażowania swoich zawodników i emocji, jakie dostarczyli podczas tego starcia.