Mecz Las Palmas kontra Athletic Club, wynik końcowy 0-2

Wczoraj, 10 marca 2024 roku o godzinie 15:15 czasu lokalnego, na Estadio de Gran Canaria odbył się mecz pomiędzy Las Palmas a Athletic Club. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Athletic Club 2-0. Wynik na przerwę to 0-1. Starcie to miało miejsce w ramach 28. kolejki La Liga, zapewniając emocje i zaciętą rywalizację na boisku.

Mecz pomiędzy Las Palmas a Athletic Club - La Liga, kolejka 28

Wczorajszy mecz na Estadio de Gran Canaria zapowiadał starcie dwóch silnych drużyn La Liga: Las Palmas i Athletic Club. Drużyny walczyły o punkty, a emocje sięgały zenitu. Sędzia główny Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii prowadził zmagania na boisku.

Początek meczu był dynamiczny, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Pierwsza połowa była pełna akcji, ale to goście z Bilbao otworzyli wynik meczu. Gorka Guruzeta strzelił bramkę w 31. minucie, asystując Nico Williamsowi, dając prowadzenie Athletic Club.

Las Palmas nie zamierzało się jednak poddać i starało się odrobić straty. Niestety, w 65. minucie Saúl Coco podwyższył prowadzenie dla gości, ustalając wynik na 0-2.

Gospodarze próbowali odmienić losy spotkania, ale skuteczna obrona Athletic Club oraz bramkarz nie pozwolili im zdobyć gola. Mecz zakończył się rezultatem 0-2 na korzyść drużyny z Baskonii.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Saul Coco, Álvaro Valles i Marc Cardona z Las Palmas otrzymali żółte kartki, podobnie jak Daniel Vivian i Óscar de Marcos z Athletic Club.

Niestety, nie obyło się także bez kontrowersji. W 81. minucie zarówno Álvaro Valles, jak i Marc Cardona z Las Palmas zobaczyli drugą żółtą kartkę i zostali ukarani czerwoną, co skomplikowało sytuację dla gospodarzy.

Kolejne mecze zapowiadają się równie emocjonująco dla obu drużyn. Las Palmas zmierzy się z Almerią, Barceloną i Sevillą, natomiast Athletic Club będzie rywalizował z Alaves, Realem Madryt i Mallorcą. Kibice obu ekip mogą spodziewać się emocji na boisku, gdyż walka o ligowe punkty trwa w najlepsze.