Dnia 2024-03-16 20:00 miało miejsce spotkanie pomiędzy Athletic Club oraz Alaves zakończone wynikiem 2-0

W minioną środę na boisku San Mamés Barria drużyna Athletic Club pokonała Alaves 2-0 w ramach 29. kolejki La Liga. Mecz odbył się dwa dni temu o godzinie 20:00, a gospodarze utrzymali prowadzenie już na przerwie, utrwalając swoją dominację na własnym terenie.

Na San Mamés Barria odbyło się starcie pomiędzy drużynami Athletic Club i Alaves w ramach 29. kolejki La Liga. Mecz rozegrany został 16 marca 2024 roku o godzinie 20:00. Sędzią głównym spotkania był Alejandro Muniz Ruiz z Hiszpanii.

Relacja z meczu:

Zapowiadało się na emocjonujące starcie na San Mamés Barria, gdy obie drużyny przystąpiły do boju. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka.

Minuta 32' - 1-0! Gorka Guruzeta otworzył wynik spotkania po pięknej akcji z udziałem Nico Williamsa, który zafundował piękną asystę. Fani Athletic Club oszaleli z radości, kiedy piłka znalazła drogę do siatki.

Minuta 37' - Goooool! Gorka Guruzeta ponownie wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie gospodarzy na 2-0. Alaves miało coraz większe problemy z zatrzymaniem ataków rywali.

W drugiej połowie obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, jednak wynik nie zmienił się do końca meczu. Athletic Club pewnie kontrolował przebieg gry, nie dając szans rywalom na odrobienie strat.

Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn, a ostatecznie gospodarze otrzymali kartki dla Nico Williamsa w 54. minucie i Raúla Garcíi w doliczonym czasie gry. Z kolei piłkarze Alaves zostali ukarani żółtymi kartkami: Carlosa Benavídeza (80'), Abdelkabira Abqara (86') oraz Antonia Blanco (90').

Po meczu nie odnotowano czerwonych kartek, a zwycięstwo 2-0 dla Athletic Club cieszyło zarówno zawodników, jak i kibiców. Obie drużyny zaprezentowały się solidnie, ale to gospodarze sięgnęli po trzy punkty.

Następne spotkania zaplanowane dla Athletic Club to starcia z takimi rywalami jak Real Madrid, Mallorca oraz Villarreal. Natomiast Alaves zmierzy się z drużynami Real Sociedad, Granada CF oraz Atletico Madrid.