Spotkanie między Athletic Club i Mallorca dnia 2024-02-02 20:00 - 4-0

W najnowszym meczu La Liga, drużyna Athletic Club pokonała Mallorcę z wynikiem 4-0. Mecz odbył się 2 lutego o godzinie 20:00 na San Mamés Barria. Po pierwszej połowie drużyna gospodarzy prowadziła 2-0. To był kolejka 23. Mecz odbył się 6 dni temu.

Relacja z meczu

Dziękujemy, że możemy przekazać Państwu relację z przebiegu meczu pomiędzy drużynami Athletic Club i Mallorca, który odbył się w ramach 23. kolejki La Liga.

Wczorajszy mecz odbył się na stadionie San Mamés Barria o godzinie 20:00. Sędzia główny Jorge Figueroa Vazquez doprowadził do rozpoczęcia spotkania, które zakończyło się wynikiem 4-0 na korzyść drużyny gospodarzy.

Od samego początku gospodarze zaczęli naciskać na gości, co zaowocowało bramką już w 3. minucie. Yuri, strzelec bramki, zdobył gola po asyście Nico Williamsa, dając drużynie Athletic Club prowadzenie 1-0. Bardzo szybko potem, w 16. minucie, Yuri ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem asystując Gorce Guruzecie, który ustawił wynik na 2-0 do przerwy.

Druga połowa spotkania nie przyniosła poprawy dla drużyny gości, gdyż w 62. minucie Gorka Guruzeta zdobył trzeciego gola dla Athletic Club. Asystę zanotował Oihan Sancet, który również odegrał ważną rolę w tym trafieniu.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoją drużynę przez całe spotkanie, co z pewnością wpłynęło na dobrą grę gospodarzy. Ostatecznie, w 89. minucie, Muniain ustalił wynik meczu na 4-0, asystując przy bramce De Marcosowi.

W drugiej połowie meczu, Cyle Larin z Mallorca otrzymał żółtą kartkę w 75. minucie. Co więcej, sędzia nie musiał sięgać po czerwoną kartkę dla żadnego z zespołów, co świadczy o dobrej dyscyplinie piłkarzy obu drużyn.

W rezultacie zwycięstwa Athletic Club, ich kolejne mecze zapowiadają się interesująco. Zmierzą się kolejno z Atletico Madrid, Almeria i Girona. Natomiast dla Mallorca kolejny mecz to starcie z Realem Sociedad, a następnie z Rayo Vallecano i ponownie z Realem Sociedad.