Athletic Club kontra Rayo Vallecano, wynik spotkania - 4-0

Drużyny Athletic Club i Rayo Vallecano zmierzyły się w meczu La Liga, który odbył się na San Mamés Barria. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0 na korzyść Athletic Club, który prowadził 1-0 po pierwszej połowie.

Relacja z przebiegu meczu

W niedzielnym starciu drużyna Athletic Club podejmowała Rayo Vallecano na San Mamés Barria w ramach 15. kolejki La Liga. Meczu towarzyszyło spore emocje, a kibice oczekiwali widowiskowej rywalizacji na boisku.

Trzecia minuta spotkania przyniosła pierwszą groźną akcję Gospodarzy, jednak strzał Gorki Guruzety został skutecznie obroniony przez bramkarza gości. W 6. minucie Vivian otrzymał żółtą kartkę za faul na zawodniku drużyny przeciwnej, co niepokoiło fanów Athletic Club. Po kolejnych minutach zaciętej gry, Guruzeta w 23. minucie ustawił wynik na 1-0, strzelając pięknego gola po asyście Oihana Sanceta.

Po przerwie Athletic Club kontynuował swoją dominację na boisku. W 47. minucie A. Espino podwyższył prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, co sprawiło, że kibice oszaleli z radości na trybunach. W 64. minucie I. Williams zdobył trzecią bramkę dla drużyny gospodarzy, a asystę zanotował Gorka Guruzeta, który w 68. minucie sam wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 4-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoją drużynę do końcowego gwizdka.

Rayo Vallecano nie zdołało odpowiedzieć na grę rywali, co ostatecznie doprowadziło do porażki 4-0. Goście otrzymali dwie żółte kartki - Espino w 32. minucie oraz Falcao w 87. minucie, co pokazało, że emocje sięgały zenitu. Mimo to, czerwone kartki nie zostały w tym meczu użyte. Po końcowym gwizdku kibice mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa swojej drużyny, a zawodnicy Athletic Club zapewnili sobie trzy cenne punkty.

Przed nimi kolejne wyzwania: Cayón, Granada CF, Atletico Madrid, natomiast Rayo Vallecano zmierzy się z Yeclano i Celta Vigo.