Dnia 2024-01-13 17:30 miał miejsce mecz Athletic Club vs Real Sociedad - wynik 2-1

Dzisiaj odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Athletic Club i Real Sociedad. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek La Liga, w 20. kolejce, na stadionie San Mamés Barria. Wynik końcowy to 2-1 dla gospodarzy, którzy prowadzili 2-0 na przerwę. Mecz miał miejsce dnia 13 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30.

Mecz piłki nożnej: Athletic Club kontra Real Sociedad

W dniu 13 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30 na San Mamés Barria odbyło się spotkanie pomiędzy drużyną Athletic Club, która pełniła rolę gospodarza, a Real Sociedad, która przybyła na niego jako gość. Mecz ten stanowił część rozgrywek La Liga, a konkretnie 20. kolejki. Sędzią głównym tego starcia był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii.

Początek meczu nie zwiastował emocji, jednak już w 30. minucie Álex Berenguer zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, a następnie powtórzył ten wyczyn w 42. minucie, ustalając wynik do przerwy na 2-0 na korzyść Athletic Club.

Drugą połowę zdominowała Real Sociedad, która desperacko próbowała odrobić straty. Ich wysiłki zostały nagrodzone dopiero w 88. minucie, kiedy to Mikel Oyarzabal zdobył bramkę dla swojego zespołu, zmniejszając wynik do 2-1.

Zawodnicy obu drużyn nie szczędzili sił, co mogło być widoczne w liczbie żółtych kartek - dla gospodarzy została ukazana jedna dla Unai Gómez, a dla gości cztery dla Andera Barrenetxei, Mikel Merino, Robina Le Normanda i Aritza Elustondo. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Athletic Club.

Następne mecze dla Athletic Club to spotkania z zespołami Alaves, Valencia oraz Cadiz, natomiast Real Sociedad zmierzy się z Osasuna, Celtą Vigo oraz Rayo Vallecano.