Na obiekcie San Mamés Barria dnia 2023-10-29 17:30 odbyło się spotkanie między Athletic Club i Valencia zakończone wynikiem 2-2

W emocjonującym starciu jedenastej kolejki La Liga, Athletic Club zremisował z Valencia CF 2-2 na swoim domowym stadionie San Mamés Barria. Mimo że do przerwy prowadzenie utrzymywał Athletic Club, wynikiem 1-0, Valencia nie dała za wygraną i zdołała wyrównać stan spotkania do końcowego rezultatu 2-2. Spotkanie, które odbyło się 29 października 2023 roku o godzinie 17:30, pod sędziowskim okiem Jorge Figueroa Vazquez z Hiszpanii, dostarczyło kibicom niesamowitych emocji do ostatnich minut.

Bramki i Kartki

Bramki: De Marcos 32',1-0, asysta: Nico Williams. Fran Pérez 62', 1-1, asysta: Hugo Duro. Hugo Duro 68', 1-2, asysta: Fran Pérez. Álex Berenguer 90', 2-2, asysta: I. Williams.

Kartki żółte dla Athletic Club: Aitor Paredes 12', Dani García 55', Iñigo Ruiz de Galarreta 87'.

Kartki żółte dla Valencia: Selim Amallah 57'.

Sędzia meczu: Jorge Figueroa Vazquez, Spain.

Relacja z Meczu

Załadowane emocjami spotkanie między Athletic Club a Valencią na pamiętnym stadionie San Mamés Barria wybuchło niezwykłą gęstością gier. Mecz, który zakończył się wynikiem 2-2, dostarczył widzom niepowtarzalnych momentów.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod kontrolą gospodarzy. De Marcos, z asystą Nico Williamsa, otworzył wynik na 32. minucie, co dało Athletic Club prowadzenie 1:0 do przerwy. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a fanatycy Athletic Club wychodzili z siebie, kiedy sędzia, Jorge Figueroa Vazquez, zakończył pierwszą połowę.

W drugiej połowie gospodarze musieli zmierzyć się z ożywioną Valencią. Fran Pérez i Hugo Duro stworzyli niezawodny duet, zdobywając kolejno bramki w 62. i 68. minucie, co odwróciło wynik na 1:2 na korzyść Valencii. W tym momencie na twarzach kibiców gospodarzy widoczne były wyraźne znaki zmartwienia.

W 90. minucie, kiedy wydawało się, że wszystko jest stracone dla Athletic Club, Álex Berenguer z asystą I. Williamsa zdobył dramatyczną, ostatnią chwilę bramki, ustalając wynik na 2:2 i wywołując burzę radości na trybunach San Mamés Barria. Była to prawdziwa lekcja walki do ostatniego gwizdka, na której każdy z kibiców mógł się nauczyć.

Mecz nie był pozbawiony kontrowersji, z żółtymi kartkami pokazanymi dla Aitora Paredesa, Daniego Garcíi i Iñigo Ruiz de Galarreta z Athletic Club oraz Selim Amallaha z Valencii. Niemniej jednak, sędzia Jorge Figueroa Vazquez sprawnie kontrolował przebieg gry, utrzymując dyscyplinę na boisku.

Na horyzoncie Athletic Club czekają mecze z Rubí, Villarreal i Celta Vigo, podczas gdy Valencia stawi czoła UD Logroñés, Granada CF i Real Madrid. Po tak emocjonującym meczu te zespoły będą z pewnością kontynuować swoje zmagania z pełnym optymizmem.