Dnia 2024-04-27 19:00 miał miejsce mecz Atletico Madrid - Athletic Club - wynik 3-1

W najnowszym starciu hiszpańskiej La Liga, drużyna Atletico Madrid podejmowała u siebie Athletic Club. Mecz odbył się 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 na Estádio Cívitas Metropolitano. Po zaciętej rywalizacji gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując rywali 3-1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1-1, ale po drugiej połowie Atletico potrafiło zdobyć kolejne bramki, zapewniając sobie cenne trzy punkty w 33 kolejce ligowej.

Sprawozdanie z meczu:

Na Estádio Cívitas Metropolitano odbył się pojedynek pomiędzy Atletico Madrid a Athletic Club, który dostarczył kibicom wiele emocji i piłkarskich wrażeń.

Po zaledwie 15 minutach gry, gospodarze objęli prowadzenie za sprawą gola Rodrigo De Paula, który umiejętnie wykorzystał sytuację na boisku.

Jednak goście szybko odpowiedzieli i doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. W 45. minucie to Gorka Guruzeta wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 1-1 przed przerwą.

Po wznowieniu gry to drużyna Atletico Madrid przejęła inicjatywę. W 52. minucie Ángel Correa strzałem pokonał bramkarza gości, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1.

Athletic Club starał się odrobić straty, lecz to gospodarze byli bardziej skuteczni. W 80. minucie Unai Simón nie zdołał obronić strzału, a piłka znalazła się w siatce, ustalając wynik na 3-1 dla Atletico.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, za faule i niesportowe zachowanie żółte kartki otrzymali m.in. Rodrigo De Paul, Mario Hermoso oraz Antoine Griezmann z Atletico Madrid, oraz Oihan Sancet i Aitor Paredes z Athletic Club.

Mimo starań obu drużyn, żadna z nich nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczy o zaangażowaniu i fair play zawodników.

Po tym zwycięstwie, Atletico Madrid ma przed sobą kolejne wyzwania z meczami przeciwko Mallorcy, Celtcie Vigo i Getafe. Natomiast Athletic Club zmierzy się z Getafe, Osasuną oraz Celtą Vigo.