Celta Vigo - Athletic Club, wynik meczu: 2-1

Jedno z najbardziej emocjonujących starć 36. kolejki La Liga miało miejsce na stadionie Abanca-Balaídos, gdzie Celta Vigo podejmowała Athletic Club. Mecz, który odbył się w środę, 15 maja 2024 roku o godzinie 20:00, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1, mimo że na przerwę schodzili z wynikiem 0-1. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji i dostarczyło kibicom niezapomnianych emocji.

Wynik meczu i najważniejsze informacje

Mecz pomiędzy drużynami: Celta Vigo (Gospodarz) przeciwko Athletic Club (Goście)

Czerwone kartki Goście:

Następne mecze dla Celta Vigo: Valencia, Rayo Vallecano.

Następne mecze dla Athletic Club:

Ekscytujący przebieg meczu

Wieczór 15 maja 2024 roku na stadionie Abanca-Balaídos zapisał się w pamięci kibiców Celta Vigo jako czas pełen emocji i zwrotów akcji. Mecz pomiędzy Celtą Vigo a Athletic Club w ramach 36. kolejki La Liga przyniósł niesamowite widowisko, zakończone wynikiem 2-1 dla gospodarzy.

Pierwsza połowa meczu była jednak bardzo trudna dla Celty. W 23. minucie Álex Berenguer, po precyzyjnym podaniu, otworzył wynik spotkania zaskakując publiczność. Bramkarz Celty nie miał szans na obronę tego strzału. Mimo prób wyrównania, gospodarze schodzili na przerwę przegrywając 0-1.

Po przerwie, atmosfera na Abanca-Balaídos stała się jeszcze bardziej napięta. Kibice głośnymi okrzykami wspierali swoją drużynę, a Celta od początku drugiej połowy ruszyła do ataku. Ich determinacja została nagrodzona w 68. minucie, kiedy W. Swedberg, po fantastycznej asyście Hugo Álvareza, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Athletic Club. Stadion eksplodował radością, a na tablicy wyników pojawił się remis 1-1.

Nie minęły trzy minuty, a Celta znowu cieszyła się ze zdobytej bramki. W 71. minucie Hugo Álvarez, tym razem jako strzelec, po perfekcyjnym zagraniu Damiána Rodrígueza, umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Gospodarze wyszli na prowadzenie 2-1, a kibice na trybunach oszaleli z radości.

W 80. minucie spotkania Carl Starfelt z Celty ukarany został żółtą kartką za niebezpieczne zagranie. Nieco później, w 90. minucie Franco Cervi również zobaczył żółtą kartkę, dodając jeszcze więcej dramaturgii do końcówki meczu. Athletic Club próbował jeszcze wyrównać, ale obrona Celty była nie do przejścia. W ostatnich minutach meczu gospodarze zachowali zimną krew i utrzymali prowadzenie.

Ostatecznie, Celta Vigo odniosła zasłużone zwycięstwo 2-1, dając swoim kibicom powód do dumy i radości. Mecz pełen był emocji, walki i pięknych akcji, a zawodnicy obu drużyn pokazali wysoką klasę. Trenerzy będą mieli jednak nad czym pracować przed kolejnymi spotkaniami. Celta Vigo w następnych meczach zmierzy się z Valencią i Rayo Vallecano, natomiast Athletic Club czekają trzy trudne spotkania, których harmonogram nie został jeszcze podany.

Takie mecze przypominają nam, dlaczego kochamy piłkę nożną. To była niezapomniana noc na Abanca-Balaídos!