Spotkanie między Athletic Club oraz Sevilla dnia 2024-05-19 17:00 - 2-0

W niedzielnym meczu 37. kolejki La Liga, rozegranym na stadionie San Mamés Barria, Athletic Club dominował nad Sevillą, kończąc spotkanie wynikiem 2-0. Gole zdobyte w pierwszej połowie przez gospodarzy były decydujące, gdyż pozwoliły zespołowi z Bilbao utrzymać prowadzenie aż do końcowego gwizdka. Sevilla, mimo prób odrobienia strat, nie zdołała znaleźć drogi do bramki rywali, co sprawia, że ich sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej skomplikowana.

Przebieg meczu Athletic Club vs Sevilla

19 maja 2024 roku San Mamés Barria, stadion pełen historii i pasji, stał się areną zaciętego meczu pomiędzy Athletic Club a Sevillą w ramach 37. kolejki La Liga. Gospodarze, pod wodzą trenera Ernesto Valverde, przyjęli na własnym terenie ekipę z Andaluzji, której przewodził José Luis Mendilibar. Sędzia główny, Juan Luis Pulido Santana, miał pełne ręce roboty, kontrolując gorące emocje obu drużyn.

Relacja minuta po minucie

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 i od pierwszych minut było widać ogromną determinację obu zespołów. Athletic Club zdominował początek meczu, co szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku.

Już w 17. minucie Raúl García zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Po znakomitym dośrodkowaniu kapitana zespołu, Oscara De Marcosa, García precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza Sevilli, Bono. Radość na trybunach była nie do opisania, a Athletic Club objął prowadzenie 1-0.

Nie minęły nawet dwie minuty, a Athletic Club ponownie trafił do siatki. W 19. minucie Nico Williams znakomicie wypatrzył Iker Muniaina, który bez wahania oddał strzał, podwyższając wynik na 2-0. Atmosfera na San Mamés Barria była niesamowita, kibice świętowali każdy udany ruch swoich ulubieńców.

Sevilla próbowała odpowiedzieć, ale ich ataki były skutecznie neutralizowane przez solidną defensywę gospodarzy. W 37. minucie sędzia Juan Luis Pulido Santana ukarał żółtą kartką Iñigo Ruiza de Galarretę za faul taktyczny. Była to jedyna żółta kartka dla gospodarzy w tym meczu.

Tuż przed przerwą, w 45. minucie, Kike Salas z Sevilli otrzymał żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0 dla Athletic Club, co dawało gospodarzom komfortową przewagę przed drugą częścią gry.

Druga połowa rozpoczęła się z wyraźnym zamiarem Sevilli na odrobienie strat. Jednak mimo kilku groźnych sytuacji podbramkowych, bramkarz Athletic Club, Unai Simón, zachował czyste konto, popisując się kilkoma świetnymi interwencjami.

Sevilla starała się atakować, lecz ich wysiłki rozbijały się o dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Athletic Club, mając korzystny wynik, skupił się na utrzymaniu prowadzenia, co udało im się z powodzeniem.

Końcowy gwizdek sędziego Juana Luisa Pulido Santany oznajmił zwycięstwo Athletic Club 2-0 nad Sevillą. To ważne trzy punkty dla drużyny z Bilbao, które umacniają ich pozycję w tabeli przed ostatnią kolejką sezonu.

Podsumowując, mecz na San Mamés Barria dostarczył kibicom wielu emocji i radości. Athletic Club zagrał na wysokim poziomie, co zaowocowało pewnym zwycięstwem. Teraz czekają ich decydujące starcia z Rayo Vallecano i Barceloną, podczas gdy Sevilla musi przygotować się do swoich kolejnych wyzwań.