Mecz Celta Vigo - Athletic Club, wynik końcowy 2-1

W emocjonującym starciu, które odbyło się w środowy wieczór, Celta Vigo pokonała Athletic Club 2-1 na własnym stadionie Abanca-Balaídos. Mimo że goście prowadzili po pierwszej połowie 1-0, drużyna z Vigo zdołała odwrócić losy spotkania w drugiej części meczu, zdobywając dwie decydujące bramki. Pojedynek ten, rozgrywany w ramach 36. kolejki La Liga, dostarczył kibicom wielu niezapomnianych emocji.

Intensywne starcie w La Liga: Celta Vigo vs Athletic Club

15 maja 2024 roku na stadionie Abanca-Balaídos byliśmy świadkami ekscytującego starcia w ramach 36. kolejki La Liga. Celta Vigo podejmowała Athletic Club, a spotkanie to przyniosło mnóstwo emocji zarówno kibicom na stadionie, jak i widzom przed telewizorami. Sędzią głównym tego meczu był Victor Garcia Verdura z Hiszpanii.

Przebieg meczu minuta po minucie

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy obu drużyn byli nastawieni na agresywną grę, a napięcie na murawie było wyczuwalne. Kibice zapełnili trybuny, tworząc niesamowitą atmosferę.

23' - Pierwszy cios wyprowadzili goście. Álex Berenguer wykorzystał świetne dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Celty Vigo, otwierając wynik spotkania na 0-1.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a zawodnicy Athletic Club schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Pierwsza połowa była pełna walki, ale brakowało klarownych sytuacji bramkowych po stronie gospodarzy.

68' - W drugiej połowie Celta Vigo zaczęła grać bardziej ofensywnie i w końcu przyszły efekty. W. Swedberg po fantastycznej akcji zespołu wyrównał wynik na 1-1. Asystę przy tej bramce zaliczył Hugo Álvarez.

71' - Ledwie trzy minuty później kibice zgromadzeni na Abanca-Balaídos wybuchli radością. Hugo Álvarez, tym razem w roli strzelca, wyprowadził Celtę na prowadzenie 2-1, po tym jak precyzyjnie wykończył podanie od Damiána Rodrígueza.

80' - Carl Starfelt z Celty Vigo został ukarany żółtą kartką za agresywny faul, co dodatkowo zaostrzyło napiętą atmosferę na boisku.

90' - W samej końcówce Franco Cervi również zobaczył żółty kartonik za nieprzepisowe zagranie. Mimo licznych prób Athletic Club nie zdołał już wyrównać wyniku.

Kiedy sędzia Victor Garcia Verdura zagwizdał po raz ostatni, na tablicy wyników widniał rezultat 2-1 na korzyść Celty Vigo. To był mecz pełen zwrotów akcji, intensywnej walki i emocji, które na długo pozostaną w pamięci kibiców.

Po tym zwycięstwie Celta Vigo z pewnością podejdzie do kolejnych meczów z większą pewnością siebie. Przed nimi starcia z Valencią i Rayo Vallecano. Athletic Club, mimo porażki, z pewnością wyciągnie wnioski przed swoimi nadchodzącymi spotkaniami.